top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Strefa kariery feng shui

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Czy wiesz gdzie jest strefa kariery feng shui w Twoim domu i jak ją wzmocnić? Rejon południowy w Twoim wnętrzu i każdego pomieszczenia jest strefą szacunku, sławy i powodzenia. Czytając ten post dowiesz się co to dokładnie znaczy, co zastosować żeby wzmocnić tą strefę oraz czego unikać. Dokonaj podziału po sprawdzeniu z kompasem. Więcej informacji jak zrobić podział zobaczysz tutajPo nałożeniu siatki ba gua według kierunków na kompasie - rejon południowy (element ognia) we wnętrzu to strefa kariery feng shui
Zanim przejdziemy do tego co może wzmocnić strefę kariery feng shui we wnętrzu trzeba podkreślić, że jest to strefa szacunku, sławy i powodzenia co pomaga nam w rozwoju kariery. Jeśli chcesz wzmocnić swój wizerunek w oczach innych oraz powodzenie w rozwoju również kariery dobrze jest zadbać, oczyścić ten rejon z negatywnych rzeczy oraz dać tam elementy, które symbolizują dla Ciebie powodzenie. Jeśli kariera dla Ciebie dotyczy finansów to ważny będzie również wzmocniony rejon bogactwa - południowy wschód. pobierz siatkę ze strefamiStrefa kariery feng shui ogień i kominek
Strefa kariery feng shui związana jest z elementem ognia - kominek będzie super wzmacniał tą strefę. fot. Adobe stock


Zastosuj to co wzmacnia daną strefę i unikaj tego co ją niszczy. Rejon południowy wnętrza to strefa kariery feng shui i jest związany z elementem ognia - ogień (kominek, świece), kolor czerwony, intensywne światło, ostre kształty, trójkąt oraz liczba 9. Wzmocnij ten rejon tymi elementami.Rejony feng shui


Wzmocnienie

strefy kariery feng shui - świece w kolorze czerwonym lub zielonym (element drzewa) oraz ciepłe światło.

fot. Adobe stock


Zasada feng shui tworzenia pięciu elementów pokazuje jakimi elementami należy wzmacniać strefy. Strefa kariery feng shui reprezentowana jest wspomniany wcześniej element ognia i jak widać na obrazku poniżej elementem wspierającym i tworzącym jest drzewo - kolor zielony i rośliny.

Należy unikać prawdziwej wody! Która jest w cyklu kontroli (wyczerpywania) z ogniem. Nie powinno się tu stawiać akwarium ani fontanny wewnętrznej. Najlepiej jeśli nie ma tu też łazienki oraz lodówki i umywalki. Dobrze jest też unikać symboli wody chociaż symbole i kolory nie działają tak silnie jak prawdziwy "żywy" element. Wyjątkiem jest 9 ryb koi w wodzie na obrazie, które nie działają już jak symbol wody bo jest liczba 9 (ogień), a symbol równowagi yin i yang.Do każdego żywiołu i rejonu oprócz kolorów przyporządkowane są liczby i kształty.

Liczba tego rejonu to 9 i kształt ostry, trójkątny.


Obraz z 9 rybami i wodą jest bardzo dobry dla strefy kariery feng shui. Potrafi ruszyć sprawy do przodu i wprawić w ruch. Ważne żeby ryby były w większości skierowane do wewnątrz, a nie w stronę drzwi.


Możesz zamówić obraz dla strefy kariery do Twojego wnętrza. Cena i czas realizacji zamówienia obrazu są wyceniane indywidualnie. Zależą od wielkości podobrazia oraz czasu jaki muszę przeznaczyć na namalowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie zamówienia z konsultacją feng shui.


Strefa kariery feng shui - kolor czerwony
Strefa kariery feng shui - odcienie czerwonego, drewniane dodatki i elementy symbolizujące powodzenie. fot. Adobe stock

Jeśli lubisz kolor czerwony i nie boisz się odważnych kolorów we wnętrzu możesz wzmocnić rejon południowy czerwoną ścianą. Jeśli używasz mocnych i ciemniejszych kolorów na dużej powierzchni upewnij się, że wpada tam też więcej światła dziennego lub postaw lampę która ją rozświetli. Jeśli kolor będzie intensywny przy małej ilości światła będziesz mieć wrażenie przytłoczenia. Ciepłe światło dodatkowo wzmocni strefę kariery feng shui.
Strefa kariery feng shui - czerwony i światło
Strefa kariery feng shui - światło i kolor czerwony. fot. Adobe stock

Strefa kariery feng shui - jeśli wypada w sypialni ciepłe światło i kolor czerwony będzie wzmacniać ten rejon dodatkowo dając wrażenie ciepła i przytulności. Czerwona ściana sprawdzi się tylko za zagłówkiem łóżka ponieważ nie widzimy jej leżąc, a kolor czerwony raczej pobudza niż uspokaja przed snem.Strefa kariery feng shui (rejon południowy) - oprócz dyplomów, nagród i kwalifikacji związanych z naszą drogą życiową dobrze jest w tym rejonie powiesić lub postawić symbole marzeń i planów związanych z karierą, które chcemy osiągnąć.


Strefa kariery feng shui -oświetlenie i rośliny
Strefa kariery feng shui - miejsce doświetlone z elementami drzewa - roślin. fot. Adobe stock

Strefa kariery feng shui - niektórzy mówią, że strefa kariery feng shui jest na północy, która odpowiada za relacje z innymi ludźmi. Oczywiście jeśli nasza kariera jest powiązana z innymi i od nich zależy to też należy ją wzmocnić. Moim zdaniem i z mojego doświadczenia strefa południowa jest najbardziej związana z rozwojem kariery ponieważ odpowiada za uznanie naszej pracy, awans, szacunek, sławę, reputację i popularność.Strefa kariery feng shui - rośliny i mocne światło
Strefa kariery feng shui - jeśli nie lubisz żywych kolorów to rośliny i mocniejsze światło wzmocnią ten rejon. fot. Adobe stock

Jeśli strefa kariery feng shui w Twoim wnętrzu jest zaciemniona, zagracona lub wąska - ważne jest uporządkowanie miejsca i wprowadzenie mocnego światła. Dodatkowe dekoracje z elementu drzewa np. wiklinowe kosze do uporządkowania bałaganu, drewniany parawan z litego drzewa. Dla ożywienia wnętrza możesz też wprowadzić kolor czerwony lub pomarańczowy.


fot. Adobe stock


Jeśli Twoje domowe biuro jest w strefie kariery feng shui bardzo dobrze jest ustawić biurko w osobistym kierunku sukcesu.


Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie są Twoje korzystne osobiste kierunki oraz potrzebujesz profesjonalnej analizy feng shui zapraszam do kontaktu harmoniaotoczenia@gmail.com


Zapraszam do kontaktu. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących strefy kariery feng shui to zostaw komentarz poniżej.

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez mojej pisemnej zgody jest zabronione. Agnieszka Gajewska

924 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page