top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Żywioł wody we wnętrzu według feng shui

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Żywioł wody w feng shui symbolizuje pieniądze i dobrobyt. Na planie wnętrza odpowiedzialny jest za rejon północny N - kariery. Dodając w tym rejonie elementy wody lub metalu, który jest korzystnym elementem dla wody wzmacniasz powodzenie w obszarze swojej kariery i awansu społecznego.Do silnie oddziałującego elementu wody we wnętrzu zaliczyć trzeba wodę w akwarium. Powinna być czysta i najlepiej w ruchu.


Do żywiołu wody oprócz realnej wody należy cyfra 1 oraz kształty meandrujące i opływowe. Reprezentującymi wodę kolorami niebieski, granatowy i czarny. Z elementów do zastosowania we wnętrzu może być to np. akwarium z wodą, nawilżacz powietrza, fontanna wewnętrzna, ścianka wodna oraz dodatki w kolorze niebieskim, granatowym lub czarnym. Obrazy z wodą, statkami i kształtami meandrującymi.Odzwierciedleniem żywiołu wody jest kolor niebieski, granatowy i czarny. Najlepszymi przykładami klimatu wnętrza z dominacją elementu wody jest minimalizm gdzie dobrze odnajdują się jednokolorowe akcenty. Jeśli szukasz dodatków, które by ożywiły ciemny i smutny jeśli w nadmiarze żywioł wody to najlepsze będą w kolorach złota - żywiołu metalu - oraz srebrny, biały i szary. Z wyjątkiem rejonu drzewa gdzie metal jest nie wskazany - wtedy oprócz kolorów wody można dodać zielone dodatki.


Żywioł wody we wnętrzu to czerń, granat i niebieski. Jeśli jest to rejon wody - północny to dobrze jest dodać element metalu - metalowe i błyszczące ozdoby wykończenia.
W rejonie północnym - wody niekorzystne jest umieszczanie elementów z żywiołu ziemi, który według cyklu żywiołowego niszczy wodę. Do elementu ziemi należą np. kamienie, kamienne dodatki, kamionka, kryształy oraz kolor żółty. Mówi się, że jeśli w rejonie wody masz nadmiar wody np. łazienkę to również nie jest korzystne dodawanie kolorów wody i wtedy radzę dodać rośliny, element drzewa lub ognia, które pomogą wyczerpać nadmiar wody. *Woda jest niekorzystna w rejonie ognia ale ogień w rejonie wody nie szkodzi, a wprowadza energię.
żywioł metalu a kolorystyka wnętrza feng shui
Odpowiednie kolory dla rejonu północnego - niebieski, granat i czerń, świece dodające energii oraz złote dodatki. Fot. Adobe stock

Do żywiołu wody należy cyfra 1. Możesz podwoić siłę działania żywiołu wody i zastosować wcześniej wymienione dodatki pojedynczo. Jeśli jest to rejon wody możesz dać też wielokrotność 6 lub 7 (liczby metalu wspierającego wodę), a jeśli rejon drzewa gdzie woda będzie idealnym dodatkiem - wielokrotność 3 lub 4. Rejon północy feng shui połączenie metalu i wody
Rejon północy - dobrze jest łączyć żywioł wody i metalu. Fot. Adobe stock

We wnętrzu domu dla rejonu północnego kuchnia może być w kolorze czarnym lub granatowym. Białe dodatki również wzmocnią ten rejon.


Korzystne jest umieszczanie elementów żywiołu wody oraz metalu w rejonie północnym. Jeśli chcesz wzmocnić karierę i według bazi jesteś grupą wschód to będzie to też dobry rejon na domowe biuro.


Połączenie żywiołu wody i metalu feng shui
Złote i srebrne dodatki dobrze współgrają w połączeniu z kolorem granatowym w rejonie północnym. Fot. Adobe stock

Woda i kolory wody doskonale sprawdzą się w rejonach drzewa - wschodni E - wiedzy i nauki oraz południowo wschodni SE - dostatku i dobrobytu. Nie powinno się stosować wody w rejonie ognia - południowy S - sławy i powodzenia.


Żywioł ziemi feng shui ściana z cegieł

Do żywiołu wody oprócz kolorów wody przyporządkować trzeba przedmioty i symbole nawiązujące do wody tak jak np. muszle i ryby.

Fot. Adobe stockHeksagon feng shui
Rejon wody lub drzewa we wnętrzu - kolor czarny i granatowy dobrze współgra z drewnianymi dodatkami. Fot. Adobe stock

Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek), jestem architektem wnętrz i mistrzem praktyki feng shui. Jeśli potrzebujesz porady lub konsultacji feng shui mieszkania, domu lub ogrodu to zapraszam do kontaktu.

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez mojej pisemnej zgody jest zabronione. Agnieszka Gajewska

910 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page