top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Żywioł metalu według feng shui we wnętrzu

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Żywioł metalu symbolizuje pieniądze i postęp. Na planie wnętrza odpowiedzialny jest za dwa rejony: zachodni W - słabostki i przyjemności oraz północno-zachodni NW - inspiracji, rozwoju i nowych przedsięwzięć. Dodając w tych rejonach elementy metalu lub ziemi, która jest korzystnym elementem dla metalu wzmacniasz powodzenie w obszarze szczęścia i dziecięcej beztroski oraz nowych przedsięwzięć i inspiracji.
Do elementów metalu w wystroju wnętrz można zaliczyć okrągłe lub kuliste metalowe lampy oraz w kolorze białym i szarym.Do żywiołu metalu oprócz surowego metalu należą cyfra 6 oraz 7. Kształtami przewodnimi są koło, owal i łuk. Reprezentującymi metal kolorami są biały, szary oraz metaliczne jak złoty, miedziany i srebrny. Z elementów do zastosowania we wnętrzu może być to np. okrągły metalowy stół, metalowa rzeźba np. kula lub ozdobna ściana z miedzianych elementów.Odzwierciedleniem żywiołu metalu jest kolor biały i szary. Najlepszymi przykładami klimatu wnętrza z dominacją elementu metalu jest styl industrialny gdzie dobrze odnajdują się surowe metalowe wykończenia w połączeniu z bielą, styl skandynawski z prostymi szarościami i pastelami oraz minimalizm z oszczędnością w kolorach. Jeśli szukasz dodatków, które by ożywiły oziębły jeśli w nadmiarze żywioł metalu to najlepsze będą w kolorze żółtym (żywioł ziemi). Jeśli jest to rejon północny to można dodać czarne, granatowe i niebieskie dodatki.


feng shui matal w dekoracjach
Feng shui - żywioł metalu w dekoracjach wnętrza. Fot. Adobe stock

Żywioł metalu we wnętrzu to biel i szarości, a w dodatkach metalowe i błyszczące ozdoby, które dobrze współgrają z kryształowymi naczyniami (korzystny dla metalu element ziemi)W rejonach metalu (zachodni i północno-zachodni we wnętrzu) niekorzystne jest umieszczanie elementów z żywiołu ognia, który według cyklu żywiołowego niszczy metal. Do elementu ognia należy np. kominek, świeczki, intensywne światło oraz kolor czerwony.


żywioł metalu a kolorystyka wnętrza feng shui
Żywioł metalu we wnętrzu feng shui - biel, szarości, złoto oraz dodatki o metalicznym wykończeniu. Fot. Adobe stock

Do żywiołu metalu należą cyfry 6 oraz 7. Możesz podwoić siłę działania żywiołu metalu i oprócz zastosowania dodatków np. metalowe dodatki jak rzeźby, kule lub szare i białe poduszki dać ich wspomnianą wielokrotność. Bardzo silnie działają sześciorurowe metalowe dzwonki wietrzne i są stosowane jako remedium z żywiołu metalu. Takich dzwonków nie można stosować w rejonach drzewa (wschodni i południowo wschodni) gdzie biorąc pod uwagę cykl żywiołowy mogłyby zaszkodzić. feng shui połączenie metalu i ziemi
Rejon metalu - dobrze jest łączyć żywioł metalu i ziemi. Fot. Adobe stock

We wnętrzu domu dla rejonu metalu oprócz bieli i szarości wybieraj okrągłe dodatki. Najlepsze będą metalowe lub kryształowe.Korzystne jest umieszczanie elementów żywiołu metalu oraz ziemi w rejonie zachodu jeśli w Twoim domu brakuje energii, życia i zabawy. Jest to też dobry rejon na pokój zabaw dla dzieci. Umieszczanie żywiołu metalu oraz ziemi w rejonie północnego zachodu wspiera nowe inicjatywy, inspiracje i rozwój.


żywioł metalu feng shui i zastosowanie
Złote lampy z delikatnym światłem w kształcie kul w liczbie 6 lub 7 są dobrym przykładem na zastosowania żywiołu metalu we wnętrzu. Fot. Adobe stock

W rejonach metalu trzeba w szczególności uważać na niszczący te rejony żywioł ognia, a tym samym nie umieszczać tu kuchni. Byłoby to bardzo niekorzystne na wymienione wyżej aspekty życia. Kominek lub kuchnia w rejonie północnego zachodu jest uznawane w feng shui jako ogień na niebiosach i niesie w szczególności niekorzystne skutki dla mężczyzny mieszkającego w domu.


Żywioł ziemi feng shui ściana z cegieł

Białe i szare dodatki oraz kamienna ściana z frezowanymi łukami jako połączenie właściwości metalu i ziemi bardzo dobrze sprawdzi się dla rejonu metalu we wnętrzu.

Fot. Adobe stock


Heksagon feng shui
Rejon metalu - korzystny jest kształt heksagonu w połączeniu z kolorami przypisanymi do metalu. Fot. Adobe stock

Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek), jestem architektem wnętrz i dyplomowanym mistrzem praktyki feng shui. Jeśli potrzebujesz porady lub konsultacji feng shui mieszkania lub domu to zapraszam do kontaktu.

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez mojej pisemnej zgody jest zabronione. Agnieszka Gajewska

508 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page