top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Żywioł ognia według feng shui we wnętrzu

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Żywioł ognia w feng shui symbolizuje ruch i transformację oraz energię wznoszącą się. Na planie wnętrza odpowiedzialny jest za rejon południowy S - sławy i powodzenia. Dodając w tym rejonie elementy ognia wzmacniasz powodzenie w obszarze swojej reputacji oraz dodajesz energii do życia. Do podstawowych elementów ognia należy prawdziwy ogień i kolor czerwony.Żywioł ognia we wnętrzu możesz dodać z pomocą świec oraz intensywnego światła. Jeśli ustawiasz je w rejonie południowym to najlepsze będą w kolorze czerwonym i zielonym oraz w liczbie 3, 4 lub 9.


Korzystne jest ustawienie kominka w rejonie południowym oraz w rejonach ziemi tj. centrum, południowy zachód oraz północny wschód. Ustawiając kominek tj. ogień w rejonie południowego zachodu wpływasz korzystnie na swoją kreatywność i jeśli nie masz energii do tworzenia. Jeśli wybierzesz północny wschód to jego działanie będzie korzystne na sferę rodziny i tradycji rodzinnych.Odzwierciedleniem żywiołu ognia w kolorach jest barwa czerwona. Chcąc więc dodać element ognia do swojego wnętrza, możesz użyć tego koloru na jednej ścianie. Nie wskazane jest używanie tego koloru na wszystkich ścianach ze względu na jego intensywność. Jeśli nie chcesz lub nie możesz ingerować w kolory ścian to dodaj koloru czerwonego w dodatkach np. poduszki na sofie lub obraz o intensywnych czerwonych kolorach.


Czerwone dodatki ogień feng shui
Feng shui ogień - czerwony kolor jako dodatki. Fot. Adobe stock

Żywioł ognia i w związku z tym czerwone dodatki sprawdzą się we wnętrzu gdzie brakuje energii ale nie są wskazane w rejonach metalu tj. zachód i północny zachód.
Kolory i dodatki dla rejonu południowego feng shui
Odpowiednie kolory i materiały dla rejonu ognia - południe - kolor czerwony, światło oraz drewniane dodatki. Fot. Adobe stock

Do żywiołu ognia należy cyfra 9, kształt trójkąt oraz kształty ostre, spiczaste i o kanciastej formie. Do żywiołu ognia będą też przyporządkowane przedmioty oraz obrazy przypominające płomienie. Na obrazach będą to linie zamaszyste i o poszarpanych liniach.

Silne światło w feng shui
Silne światło jako żywioł ognia we wnętrzu. Fot. Adobe stock


Silne światło według feng shui jest odzwierciedleniem żywiołu ognia. Będzie najlepsze dla rejonu południowego, północnego wschodu oraz południowego zachodu.Ogień i drzewo w feng shui
Elementy drewniane i rośliny dobrze współgrają z żywiołem ognia w rejonie południowym wnętrza. Fot. Adobe stock


Jako żywioł ognia w obrazach feng shui oprócz koloru czerwonego są to zamaszyste linie przypominające płomienie.Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek), jestem architektem wnętrz i dyplomowanym mistrzem praktyki feng shui. Zapraszam do kontaktu jeśli potrzebujesz konsultacji feng shui.

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez mojej pisemnej zgody jest zabronione. Agnieszka Gajewska

574 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page