top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Żywioł drzewa według feng shui we wnętrzu

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Żywioł drzewa w feng shui symbolizuje wzrost i rozwój. Na planie wnętrza odpowiedzialny jest za rejon wschodni E - wiedzy i nauki oraz południowo wschodni SE - dostatku i dobrobytu. Ustawiając w tych rejonach elementy drzewa wzmacniasz wymienione dziedziny życia. Do podstawowych elementów drzewa należą rośliny, wszystkie odcienie koloru zielonego, drewniane przedmioty, wyroby z roślin oraz obrazy z roślinnością.Oprócz elementów drewnianych w formie mebli i dodatków do wnętrza, jako żywioł drzewa można uznać obrazy z roślinnością gdzie widoczna jest energia wzrostu.

Korzystnie jest w rejonach drzewa dodawanie również kolorów i żywiołu wody. Według cyklu żywiołowego woda tworzy drzewo więc doskonale współgra i wspiera rejony drzewa. Oprócz koloru niebieskiego dobrymi kolorami będą granatowy i czarny.


żywioł drzewa w elementach wykończenia wnętrza
Silny żywioł drzewa to naturalne drewno w wykończeniu wnętrza oraz drewniane dodatki. Fot. Adobe stock

Doskonałym dodatkiem z żywiołu drzewa będzie ozdobna ściana z naturalnego drewna. Dodaje wnętrzu wrażenie ciepła i przytulności. Jako dodatek sprawdzi się koc z naturalnego materiału i neutralnym kolorze. Zamiast zasłon można zastosować żaluzje z naturalnego drewna, które dodatkowo będą służyć jako dekoracja. W sklepach z oświetleniem na pewno znajdziesz lampę z drewnianymi nogami (gdzie najlepsze będą 3 lub 4 ponieważ również są to liczby symbolizujące i wzmacniające drzewo).


rośliny feng shui w pokoju
Feng shui drzewo - symbolem są kształty pionowe. Fot. Adobe stock

Pionowe prostokąty oraz kształty są symbolem wzrostu i drzewa. Mogą być zastosowane jako podział pomieszczenia oraz ciekawe i dodające przytulności efekty w połączeniu z naturalnym światłem.Naturalne drewno w wykończeniu wnętrza sprawdzi się wszędzie gdzie są otwarte i mało przytulne pomieszczenia. Dobrze jest pamiętać o tym, żeby nie łączyć elementów drzewa z metalem oraz z liczbami 6 i 7, które są z żywiołu metal i niszczą efekt siły drzewa. Przykładem może być np. ustawienie w rejonie drzewa drewnianych krzeseł z metalowymi nogami i w niekorzystnej w połączeniu z drzewem liczbie 6.


Żywioł drzewa w dodatkach do wnętrza
Żywioł drzewa w dodatkach - drewniane ramy, stoliki z litego drewna oraz wiklinowe siedziska. Fot. Adobe stock

Drewno w dodatkach i feng shui
Drewniane dodatki dodają przytulności. Fot. Adobe stock


Do rejonu drzewa można wybrać duże drewniane fronty szafy, które pasują do stylu skandynawskiego oraz boho.
Dobierając liczbę dodatków możesz wybierać ich trzykrotność lub czterokrotność co dodatkowo wzmacnia drzewo. Liczba 1 odpowiada za żywioł wody co również jest korzystne dla drzewa. W rejonie ognia tj. południowym żywioł drzewa również przynosi korzyści a w szczególności powodzenie za które odpowiada ten rejon. Niekorzystnie jest stosować drewniane elementy w rejonach ziemi tj centrum, południowego zachodu oraz północnego wschodu.


Rośliny feng shui o ładnym zapachu to dobre chi
Rośliny feng shui - dobre chi to rośliny wydzielające przyjemne ale nie duszące zapachy. Fot. Adobe stock


Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek), jestem architektem wnętrz i dyplomowanym mistrzem praktyki feng shui. Zapraszam do kontaktu jeśli potzrebujesz konsultacji feng shui oraz czytania innych postów dotyczących tematu feng shui.

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez mojej pisemnej zgody jest zabronione. Agnieszka Gajewska

657 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page