top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Żywioł ziemi według zasad feng shui we wnętrzu

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Żywioł ziemi w feng shui symbolizuje stabilność i bezpieczeństwo. Na planie wnętrza odpowiedzialny jest za rejon południowo-zachodni SW - szczęśliwości, centrum oraz północno-wschodni NE - tradycji rodzinnych i rodziny. Dodając w tych rejonach elementy ziemi lub ognia, który jest korzystnym elementem dla ziemi wzmacniasz powodzenie w obszarze swojej rodziny, kreatywności i tworzenia.Do silnych elementów ziemi należą amonity oraz naturalne kamienie, a w tym kryształy. Dodatkowo te kanciaste mają dla nich wzmacniający element ognia.
Do żywiołu ziemi należą cyfra 2, 5 oraz 8. Kształtami przewodnimi są kwadrat, prostokąt leżący oraz ośmiobok. Podstawowym kolorem jest żółty, ale również brązowy, beżowy i ochra. Oczywiście są to też kamienie w każdej postaci, a z elementów do zastosowania we wnętrzu może być to kamienna rzeźba lub ozdobna ściana z kamienia lub betonu.Odzwierciedleniem żywiołu ziemi w kolorach jest barwa żółta oraz jej poboczne odcienie od cytrynowego, ochry aż do pomarańczowego. Chcąc więc dodać element ziemi do swojego wnętrza, możesz użyć tych kolorów na ścianach lub w dodatkach rozświetlając ciemne wnętrze. Dodatkowo kolor żółty dodaje energii i optymizmu. Działa pozytywnie na kreatywność oraz na zdrowie - wspomaga działanie układu trawiennego.


Lampka solna feng shui
Feng shui ziemia - lampka solna. Fot. Adobe stock

Lampki solne oprócz walorów zdrowotnych są bardzo silnym elementem ziemi. Postaw ją na stoliku nocnym jeśli masz sypialnię w rejonie ziemi lub metalu. Nie jest wskazana w rejonie północnym mieszkania.


W rejonach ziemi niekorzystne jest umieszczanie dużo elementów z żywiołu drzewa które według cyklu żywiołowego niszczy ziemię. Do elementu drzewa należą rośliny , elementy drewniane oraz kolor zielony.


drzwi feng shui
Odpowiedni kolor drzwi wejściowych dla rejonu południowo zachodniego lub północno wschodniego. Fot. Adobe stock

Do żywiołu ziemi należą cyfry 2, 5 oraz 8. Możesz podwoić siłę działania żywiołu ziemi i oprócz zastosowania dodatków np. wazy, figury lub rzeźby kamienne, kryształy lub żółte poduszki dać ich wspomnianą wielokrotność. Bardzo korzystnie działają razem dwa polne otoczaki i są stosowane jako remedium z żywiołu ziemi / neutralizator negatywnej energii.Kominek w feng shui
Rejon ziemi - dobrze jest łączyć kamień i ogień. Fot. Adobe stock

W rejonie ziemi domu układając kamienną dekorację na ścianie z kominkiem dobrze jest połączyć

kształty - kwadratowy oraz prostokątny w wersji leżącej.
Korzystne jest umieszczenie ognia np. kuchenki, kominka lub świec w rejonach ziemi. W rejonie południowego zachodu wpływasz korzystnie na swoją kreatywność i jeśli nie masz energii do tworzenia. Jeśli wybierzesz północny wschód to jego działanie będzie korzystne na sferę rodziny i tradycji rodzinnych.


Ziemia i metal w feng shui
Żółte dodatki jako element żywiołu ziemi dobrze pasują do rejonów metalu i w związku z tym koloru szarego. Fot. Adobe stock

Obrazy, fototapety i zdjęcia z widokiem ziemi i górami również można przypisać do żywiołu ziemi. Są najlepsze w miejscach gdzie wiszą za plecami dodając poczucie wsparcia, bezpieczeństwa i stabilności. Przykładowo pracując przy biurku tyłem do ściany dodatkowe poczucie wparcia da obraz na ścianie z widokami gór.


Żywioł ziemi feng shui ściana z cegieł

Ściana z cegieł bardzo dobrze sprawdzi się jeśli chcesz dodać do wnętrza mocnego żywiołu ziemi.

Fot. Adobe stock


Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek), jestem architektem wnętrz i dyplomowanym mistrzem praktyki feng shui. Zapraszam do kontaktu jeśli potrzebujesz porady lub konsultacji feng shui mieszkania lub domu.

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez mojej pisemnej zgody jest zabronione. Agnieszka Gajewska

1123 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page