top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Obraz feng shui

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Obraz feng shui to obraz namalowany pod Twoje wnętrze. Jak obrazy wpływają na Twój nastrój i wnętrze? Właściwie dobrany obraz będzie wzbudzał pozytywne emocje, a tym co przedstawia i w jakiej jest kolorystyce wzmocni wybrany rejon i sferę życia. Obraz feng shui wybrany na podstawie analizy feng shui będzie pozytywnie oddziaływać na wybraną przez Ciebie sferę życia.Obraz feng shui dla rejonu w którym potrzebny jest element metalu np. północno zachodniego - podróży i inspiracji - dobre będą obrazy w kolorze złota i srebra oraz bieli i szarości.

Przykładowo jeśli chcesz skorzystać z możliwości feng shui i wzmocnić swoje działania aby dostać awans lub wzmocnić swoją karierę powieś obraz z 9 rybami koi, płynącą wodą lub wodospadem w rejonie północnym wnętrza.


Obraz jest mój autorski, a fotografia Adobe stock

Na planie wnętrza rejon północny N to rejon kariery. Dodając w tym rejonie obraz feng shui z elementami wody lub metalu, który jest korzystnym elementem dla północy wzmacniasz powodzenie w obszarze swojej kariery, drogi życiowej i relacji.


Rejony feng shui


Powyżej możesz zobaczyć podział na sfery. Dzieląc wnętrze pomieszczenia lub całego planu wnętrza z pomieszczeniami. Dokonaj podziału po sprawdzeniu z kompasem przed wejściem. Więcej informacji jak zrobić podział zobaczysz tutaj >Do każdego żywiołu i rejonu oprócz kolorów przyporządkowane są liczby i kształty.

Obraz feng shui - przykład dla rejonu północnego - kolor czarny, granatowy, niebieski, cyfra 1 oraz kształty meandrujące i opływowe. Dla tego rejonu który według zasad feng shui jest rejonem wody odpowiednie będą obrazy z wazonami, wodą np. jeziora, rzeki lub wodospad, statkami, rybami oraz kształtami meandrującymi z akcentami elementu metalu.Bardzo duże ma znaczenie odpowiednia wielkość obrazu. Przykładowo duży obraz z pejzażem może neutralizować brakującą lub pomniejszoną strefę we wnętrzu. Obraz feng shui może powiększać małą lub wąską przestrzeń np. korytarza lub przedsionka. Obrazy nie powinny przedstawiać negatywnych scen i biedy.Obraz feng shui przedstawiający ryby będzie dobry dla rejonów kariery, rodziny i tradycji oraz dobrobytu.

Obraz feng shui z roślinami
Obraz feng shui z roślinnością jest dobry dla rejonów finansów i dobrobytu oraz sławy. Obraz jest mój autorski, a fotografia Adobe stock

Cena i czas realizacji zamówienia obrazu jest wyceniana indywidualnie, zależy od wielkości i ceny płótna oraz czasu jaki muszę przeznaczyć na namalowanie obrazu. Obraz feng shui - najlepszym rozwiązaniem jest połączenie zamówienia z konsultacją feng shui. Przy analizie wnętrza oprócz podstawowego podziału na rejony i sfery życia z nimi związane stosuję dodatkowe techniki feng shui, które pozwalają na zastosowanie obrazu feng shui jako wsparcie dla określonego celu oraz dodatkowo jako remedium.
Obraz feng shui dla rejonu drzewa
Obraz feng shui ze wznoszącą się roślinnością oraz czerwonymi kwiatami jest wsparciem dla rejonu sławy. Obraz jest mój autorski, a fotografia Adobe stock


 Rejon północy feng shui połączenie metalu i wody
Obraz feng shui - płynące ryby. Obraz jest mój autorski, a fotografia Adobe stock

Obraz feng shui - bardzo duże znaczenie ma kierunek w jaki płyną ryby. Na pewno nie powinny być skierowane do dołu ani w kierunku drzwi.Obraz feng shui może też symbolizować cel do jakiego dążysz. Może to być miejsce podróży o której marzysz lub obraz szczęśliwej rodziny. Powieszony w rejonie odpowiadającemu za cel będzie dodatkowo wzmacniał nasze dążenia do upragnionego celu.


Połączenie żywiołu wody i metalu feng shui
Obraz feng shui dla rejonu północnego - woda, kolor niebieski, meandrujące kształty i złote akcenty. Obraz jest mój autorski, a fotografia Adobe stock

Obraz jest mój autorski, a fotografia Adobe stock


Zapraszam do kontaktu i wyceny obrazu do Twojego wnętrza. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących tego posta to zostaw komentarz poniżej.


Agnieszka Gajewska (Gniadek) - architektka wnętrz, grafik i mistrz praktyki feng shui.

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez mojej pisemnej zgody jest zabronione. Agnieszka Gajewska

308 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


kzlotko1
Sep 21, 2023

Rozważając wybór obrazu feng shui, warto również mieć na uwadze typ i styl mebli, które otaczają przestrzeń. Jeśli nasze wnętrze jest urządzone w stylu nowoczesnym, z minimalistycznymi meblami i prostymi liniami, obraz z bogatą kolorystyką i rozbudowanymi kształtami może wprowadzić dysharmonię. Oczywiście, kontrasty są czasem mile widziane, ale w filozofii feng shui chodzi głównie o harmonię i równowagę. Jeżeli z kolei nasz dom czy mieszkanie jest urządzone w stylu skandynawskim, obrazy o jasnej kolorystyce i prostych formach mogą doskonale współgrać z drewnianymi elementami i jasnymi tkaninami. Odpowiednio dobrany obraz feng shui wzmocni nie tylko pozytywną energię w danym rejonie, ale także spójność stylistyczną całego wnętrza. Nie zapomnij też o oświetleniu. Dobrze jest, żeby obraz był równomiernie doświetlony, co wpłynie na…


Like
bottom of page