top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Feng shui domu

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Jak wygląda konsultacja feng shui w domu? 1. W pierwszej kolejności najważniejsze jest spotkanie. Na początku robię pomiary z przeznaczonym do feng shui kompasem Luo pan. Sprawdzam skierowanie frontu domu, wejścia i znaczących elementów środowiska zewnętrznego. Na tej podstawie mogę zrobić resztę analizy miejsca. Dane z kompasu są bazą dla całej konsultacji feng shui i nie da się pominąć tego kroku.



Kompas feng shui
Pomiary skierowania frontu i wejścia domu z tradycyjnym kompasem feng shui. Fot. Adobe stock


2. W drugiej kolejności jest ocena otoczenia domu według San He - najstarszej formy klasycznego feng shui. Na podstawie skierowania frontu sprawdzam możliwe do zastosowania techniki feng shui kładące nacisk na elementy środowiska zewnętrznego domu, takie jak góry i woda. W analizie ma znaczenie kierunek, forma, kształt góry oraz kierunek, kształt i przepływ wody w stosunku do drzwi domu. W skrócie mówiąc wodą jest też ulica i ruch, a górą będzie oprócz wzniesień terenu np. budynek i charakterystyczne stałe sztuczne i naturalne elementy w otoczeniu. Przy tej części analizy bardzo przydatne są plany domu i otoczenia.



Klasyczne feng shui
Otoczenie budynku jest ważniejsze od wnętrza w feng shui. Fot. Adobe stock

Analiza otoczenia obejmuje sprawdzenie tzw. zatrutych strzał skierowanych w dom i znalezienie środków zaradczych. Zatrutą strzałą może być np. ulica skierowana ostro w dom, latarnia naprzeciw drzwi wejściowych, ostre krawędzie innych budynków itp.



W najbliższym otoczeniu można wyróżnić pozytywne i negatywne elementy. Najlepsze jest takie otoczenie gdzie są cztery formy ochronne ukształtowania terenu. Znalezienie środków zaradczych na negatywne jest jednym z podstawowych zadań konsultacji feng shui. Często przyczyną niepowodzeń mieszkańców lub firmy jest tzw. zatruta strzała skierowana w drzwi wejściowe. Można wtedy zastosować remedium ale nie wszystkie zagrożenia da się całkowicie zniwelować. Przykładowo przy drodze ostro skierowanej w drzwi jako remedium można zastosować wysokie rośliny ale jeśli w wejście domu skierowany jest ostry narożnik wysokiego biurowca to remedium tylko trochę złagodzi negatywny wpływ.



Drzwi feng shui
Na szczególną uwagę zasługują drzwi domu, które są bardzo czułe na negatywne lub pozytywne otoczenie. Fot. Adobe stock

3. Na miejscu rozmawiam o celu konsultacji feng shui i zbieram dane o historii domu. Jedną z podstawowych informacji jakie muszę uzyskać jest data budowy domu, ostatniego większego remontu i wprowadzenia się. Ważna jest też znajomość historia miejsca. Do zaplanowania najlepszego ustawienia mebli potrzebuję dat urodzenia na podstawie których wyliczam osobiste dobre kierunki i rejony w domu dla każdego domownika. Wyznaczę najlepsze ustawienia pieca kuchennego, łóżka, biurka, wypoczynku itp. oraz najkorzystniejsze rejony na ważne funkcje tj. kuchnię, sypialnię i domowe biuro.


feng shui w twoim domu
Podział według feng shui - korzystne rejony oraz ustawienie mebli dla jednego z domowników


kwiaty feng shui
Widok i światło z okien ma duży wpływ na wnętrze. Fot. Adobe stock

Przy konsultacji potrzebuję czasu na analizę wnętrza z uwzględnieniem kształtu budynku. Sprawdzam je też pod kątem rozplanowania pomieszczeń, architektonicznych elementów wnętrza, widoku z okien i wewnętrznych zatrutych strzał np. przestrzały, schody, kuchnia lub wc w centrum, widoczne belki stropowe itp.






4. Po zebraniu danych i informacji na miejscu w ciągu 7 dni robię szczegółową analizę i wysyłam podsumowanie mailem. W podsumowaniu analizy feng shui biorę też pod uwagę drugą szkołę klasycznego feng shui San Yuan opierającego się na aspekcie czasu i wyliczeniach. Technika czasowa tzw. wędrującej gwiazdy pomaga poprawić bogactwo, relacje i zdrowie. Łączona z technikami szkoły form daje bardzo dobre rezultaty.


Feng shui wędrująca gwiazda
Podział według feng shui - oznaczenie rejonów we wnętrzu techniką tzw. wędrującej gwiazdy

5. Co jest w analizie feng shui? W podsumowaniu na podstawie tradycyjnych technik feng shui wysyłam opis jakości domu, kierunki zorientowania, nałożony na plan domu wykres geomancyjny z interpretacją oraz informacje jakie elementy trzeba zastosować wewnątrz i na zewnątrz. Dla każdego z domowników obrazowo pokazane osobiste korzystne i niekorzystne rejony oraz kierunki - najlepsze pomieszczenia i ustawienia mebli. Na planie wnętrza i ogrodu rysuję korzystne elementy do zastosowania lub zmiany.



Akwarium feng shui
Akwarium z czystą wodą ustawione w odpowiednim miejscu wspiera dostatek i rozwój. Fot. Adobe stock

Na planach wnętrza zaznaczam strefy horoskopowe mieszkańców z wytłumaczeniem jak należy z tego korzystać. Wykres czasowy wędrującej gwiazdy nałożony na rzut z zaznaczeniem najlepszych stref. Wytyczne z elementami i kolorystyką do zastosowania we wnętrzu opierające się na żywiołach rejonów według kompasu i techniki wędrującej gwiazdy. Całość analizy opiera się na klasycznym feng shui i nie jest związana z przesądami.


ustawienie mebli feng shui
Korzystne ustawienie mebli na rzucie. Fot. Adobe stock


Znając osobiste dobre kierunki można wybrać najlepszy dom lub mieszkanie. Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się odpowiednim ustawieniem pieca kuchennego, łóżka oraz miejsca przy którym pracujemy. Odpowiednio dobrana kolorystyka i dodatki do wnętrza pomagają poprawić efekty.




Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek) i jestem konsultantką feng shui. W moich analizach łączę umiejętności i doświadczenie architekta wnętrz. Zapraszam do komentowania oraz zadawania pytań dotyczących tematu konsultacji feng shui.

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właściciela serwisu jest zabronione. Agnieszka Gajewska

409 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page