top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Feng shui sypialni

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Najważniejszym elementem w sypialni jest bezspornie łóżko :) Jego głównym atutem musi być wygoda i nie masz co sobie żałować na komfortowy materac. Jak dla mnie łóżko musi być też ładne ale rozumiem, że nie dla wszystkich względy estetyczne są równie istotne.

Według zasad feng shui w sypialni łóżko przede wszystkim powinno stać w odpowiednim miejscu. I tu mogą się zacząć schody ;) jeśli nie wiesz co to znaczy odpowiednie miejsce. Zapraszam do czytania dalej ...Feng shui w sypialni i kolory
Idealne kolory dla sypialni w zachodnim i północno zachodnim rejonie domu. Fot. Adobe stock

Jedną z najważniejszych zasad feng shui w sypialni jest to, że łóżko powinno mieć za zagłówkiem solidną ścianę. Dobrze jeśli za tą ścianą nie ma pionów z wodą np. nie ma toalety bezpośrednio za ścianą. Zdecydowanie za głową nie powinieneś mieć wielkiego okna, które zajmowałoby większość przestrzeni za zagłówkiem. Jeśli nie masz innej możliwości to radziłabym powieszenie grubej zasłony i zasłanianie części za łóżkiem podczas spania.Feng shui w sypialni dziecka
Feng shui i delikatne kolory w sypialni dziecka. Fot. Adobe stock


W sypialni dziecka ważne są stonowane kolory, takie żeby nie pobudzały dziecka przed snem.Według zasad feng shui sypialni łóżko nie powinno stać w linii drzwi i okno oraz nie powinieneś spać z nogami skierowanymi w stronę drzwi. Ważne jest też nie spanie za drzwiami tzn. kiedy otwierasz drzwi to łóżko nie powinno być tuż za skrzydłem drzwi. Największy problem w aranżacji stanowią małe sypialnie, bo nie zawsze da się zachować te zasady i przestawić łóżko.


Kolejną zasadą feng shui sypialni jest zachowanie dobrej atmosfery ;) Mam tu na myśli nie wieszanie ozdobnych mieczy, ostrych przedmiotów oraz przygnębiających obrazów, które wywołują negatywne emocje. Nie powinieneś zagracać i robić bałaganu pod łóżkiem. Najlepiej jeśli pod spodem jest wolna przestrzeń i nie ma tam nawet szuflady. Jeśli jednak masz mało miejsca i musisz mieć łóżko z szufladą to najlepiej trzymać tam tylko pościel, kołdrę i poduszki.


Kolory w sypialni według zasad feng shui
Idealne kolory dla sypialni w północno wschodnim i wschodnim rejonie domu. Fot. Adobe stock

Nad łóżkiem nie powinieneś mieć widocznej belki stropowej oraz lampy (tym bardziej o ostrych kształtach). Według zasad feng shui sypialni nie powinieneś spać we wnęce. Łóżko powinno mieć "oddech" z każdej strony tak żeby można było wejść z każdej strony bez problemu. Jeśli masz w sypialni lustro, to powinno wisieć tak żeby nie było z niego widoczne łóżko, bo to ma negatywny wpływ sen.


W sypialni według zasad feng shui powinieneś brać pod uwagę dobór kolorów zależny od rejonu mieszkania w jakim się znajduje się sypialnia. Ja zawsze to sprawdzam na miejscu z kompasem. Przykładowo jeśli sypialnia jest w rejonie południowym to kolorem tego rejonu jest czerwony. Można też wybrać zielony a należy unikać koloru niebieskiego i czarnego. Co do doboru kolorów napiszę inny post, bo to dłuższy temat.Robiąc analizę feng shui w domu używam kompasu i biorę pod uwagę korzystne rejony w domu na zrobienie sypialni oraz korzystne kierunki ustawienia łóżka, które dla każdego mieszkańca są indywidualne.

Łóżko w sypialni
Łóżko ustaw zagłówkiem przy ścianie. Fot. Adobe stock


Bardzo często zdarza się, że nie wszystkie zasady będziesz mógł wprowadzić tym bardziej w mieszkaniu w bloku gdzie masz ograniczoną przestrzeń. Staraj się jednak tym nie martwić i zrobić tyle ile się da mając powyższą wiedzę ;)

Zapraszam do komentowania bloga oraz zadawania pytań w tym temacie. Bardzo chętnie na wszystkie odpowiem :)


Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek). Jestem architektem wnętrz i konsultantką feng shui. Prowadzę tego bloga aby pomóc Ci zrozumieć zasady sztuki feng shui domu.

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właściciela serwisu jest zabronione.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page