top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Feng shui w salonie

Zaktualizowano: 12 cze 2023

Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek). Jestem architektem wnętrz i konsultantką feng shui. Piszę tego bloga aby przybliżyć Ci zasady sztuki feng shui w salonie.


Jeśli chcesz zastosować feng shui w salonie weź pod uwagę ustawienie mebli do odpoczynku, kolorystykę oraz użyte materiały np. drewno, metal itp.


Ustawienie sofy w salonie według zasad feng shui w salonie
Stosując feng shui w salonie ustaw sofę w swoim kierunku harmonii. Fot. Adobe stock

Kolorystyka według zasad feng shui odpowiednia dla rejonu wschodniego i południowo-wschodniego
Kolorystyka dla rejonu wschodniego i poł-wsch. Fot. Adobe stock

Feng shui w salonie -przy wyborze kolorów biorę pod uwagę rejon w domu w którym jest salon według kompasu. Przykładowo jeśli jest to rejon wschodni najlepsze będą odcienie niebieskiego, turkusu, czarnego oraz brązowy i zielony.
Ustawiając meble według zasad feng shui w salonie koniecznie weź pod uwagę swoje korzystne kierunki. Przykładowo fotel w którym najczęściej czytasz książki ustaw w swoim osobistym kierunku harmonii, który przynosi spokój i stabilizację. Cztery korzystne i cztery niekorzystne kierunki ustala się za pomocą techniki Ba zhai na podstawie daty urodzenia. Robiąc całościową analizę wnętrza zawsze stosuję tą technikę i za jej pomocą wybieram ustawienie mebli pod wszystkich mieszkańców.Kolorystyka dla rejonu północnego według feng shui
Jeśli masz salon w rejonie północnym to zastosuj błękit, czerń, biel i szarość. Fot. Adobe stock

Wybierając kolory według zasad feng shui w salonie weź pod uwagę w jakim rejonie domu się znajduje. Rejon możesz sprawdzić za pomocą zwykłego kompasu. Przykładowo salon znajduje się w rejonie południowym, który kwalifikuje się do żywiołu ognia. Kolor ognia to czerwony a dla ognia paliwem jest drzewo więc możesz też użyć zielonego. Powinieneś unikać wody i kolorów wody jak granatowy i czarny. Jeśli potrzebujesz pomocy to zapraszam do kontaktu przez formularz na stronie głównej - pierwsza 15 minutowa konsultacja online ze mną jest bezpłatna.


Południe - czerwony

Południowy zachód - żółty

Zachód - biały, złoty, srebrny i szary

Północny zachód - biały, złoty, srebrny i szary

Północ - czarny, ciemny niebieski, granatowy

Północny wschód - żółty

Wschód - zielony

Południowy wschód - zielonyKolorystyka dla salonu w rejonie wschodnim i południowo wschodnim według feng shui
Kolorystyka i materiały dla rejonu wschodniego. Fot. Adobe stockDekoracje feng shui w salonie -w rejonie wschodnim i południowo wschodnim zastosuj drewno i rośliny


Kiedy wybierasz dominujące materiały według zasad feng shui w salonie też weź pod uwagę rejon. Przykładowo jeśli salon znajduje się w rejonie wschodnim, który kwalifikuje się do żywiołu drzewa zastosuj drewno. Możesz dodatkowo dodać elementy wspierające tej rejon związane z wodą np. akwarium. Dla Twojej wygody zrobiłam poniższe diagramy z zależnościami żywiołów, które możesz również pobrać.


Południe - żywioł ognia

Południowy zachód - żywioł ziemi

Zachód - żywioł metalu

Północny zachód - żywioł metalu

Północ - żywioł wody

Północny wschód - żywioł ziemi

Wschód - żywioł drzewa

Południowy wschód - żywioł drzewaFeng shui w salonie - rejon drzewa
Feng shui w salonie - rejon wschodu i południowego wsch. - elementy drewniane, lniane, rośliny i motywy roślinne. Fot. Adobe stock

Zapraszam do komentowania mojego bloga oraz zadawania pytań w temacie zastosowania feng shui w salonie. Bardzo chętnie na wszystkie odpowiem :)

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właściciela serwisu jest zabronione. Agnieszka Gajewska

195 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Feng shui domu

Comments


bottom of page