top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Lustro feng shui

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Temat lustra jest często poruszany w feng shui . Lustro wprowadza przestrzeń ale też odbija pozytywne i negatywne elementy otoczenia. Można powiedzieć, że przez odbicie pomnaża dlatego niektórzy stawiają je przy kuchence aby pomnażała dobrobyt. Niektóre formy wykorzystania odbicia lustrzanego są według mnie przesadzone, a samo wykorzystanie lustra w przestrzeni powinno łączyć funkcjonalność z harmonią.


Lustro feng shui
Lustro feng shui to wprowadzenie harmonii we wnętrzu. Fot. Adobe stock

Wprowadzanie harmoni dobrej energii chi za pomocą lustra to umieszczenie go w odpowiednim miejscu we wnętrzu. Odpowiednie miejsce to np. te w którym czujemy, że jest za mało przestrzeni i się dusimy. Może to być wąski korytarz i wtedy odpowiednie będzie lustro na bocznej ścianie. Ważne żeby lustro nie wisiało na końcu dłuższego korytarza, bo wtedy wrażenie było by jeszcze dłuższej drogi. Nie wieszaj też luster po obu stronach na przeciw siebie, co wprowadziło by uczucie chaosu przez wprowadzenie w błąd wizualny i zatrzymałoby w tym miejscu energię chi.


Lustro feng shui odbija światło i wprowadza przestrzeń
Lustro feng shui - wprowadzenie więcej światła. Fot. Adobe stock

Stawiając lustro feng shui tak aby odbijało pozytywne rzeczy przyciągasz i podwajasz dobrą energię. Mogą to być np. zadbane rośliny, rzeźba, pozytywne obrazy lub ładna lampa z delikatnym światłem.Lustro w feng shui nie powinno być naprzeciw drzwi wejściowych, a właściwie odbijać ich kiedy stoimy w wejściu i patrzymy na lustro. Samo lustro dla powiększenia małego przedsionka po wejściu jest wskazane ale powinno być pod delikatnym kątem tak żeby nie było odbicia z drzwi. To tak jakby zaproszonym gościom od razu pokazać niegrzecznie palcem drzwi wyjściowe. Pozytywna energia chi wpływająca przez drzwi do domu zawróci z powrotem nie wchodząc dalej.


Lustro feng shui na toaletce
Lustro feng shui w ładnym zadbanym miejscu powiela jego pozytywną energię. Fot. Adobe stock

Lustro feng shui - bardzo ważny jest wygląd lustra. Wybierając kolor, materiał i kształt ramy weź pod uwagę rejon domu w którym je wieszasz. Zawsze używaj luster, które są czyste i jasne oraz nie mają pęknięć i rys, bo przynoszą niepokój i negatywną energię zniekształcając rzeczywistość. Każde lustro w formie płytek, mozaik i połączonych kawałków można postrzegać jak negatywne potłuczone lustro. Powinno wisieć tak, że kiedy się w nim przeglądasz nie odcina ramion ani głowy.


lustro feng shui i odpowiedni kształt
Feng shui lustro - wybierz kształt do rejonu. Fot. Adobe stock

Lustro feng shui - wybierz kształt do rejonu. Wielkość lustra powinna być odpowiednia i nie dominować we wnętrzu.

Wieszając lustro feng shui w sypialni zwróć uwagę żeby leżąc w łóżku nie widzieć się w odbiciu. To jest bardzo ważne, bo powoduje negatywne emocje a nawet problemy ze snem. Najlepiej nie wieszać lustra w sypialni ale jeśli masz mało miejsca i nie masz innego wyboru to najlepszymi miejscami będzie wnętrze szafy lub zaułek do którego masz dojście dopiero po wstaniu z łóżka.Lustro feng shui w przedpokoju
Lustro feng shui odpowiednio ustawione wprowadza harmonię do wnętrza. Fot. Adobe stock

Jeśli lubisz kupować stare meble z duszą to pamiętaj żeby przed kupnem dowiedzieć się jaka jest historia lustra. Lustra zachowują przekazaną przez odbicie pozytywną lub negatywną energię. Sprowadzając do swojego domu lustro z miejsca gdzie było np. dużo kłótni lub jakieś gorsze sytuacje, sprowadzasz do niego mnóstwo podobnych kłopotów. Każdy stary mebel przyniesiony do domu dobrze jest oczyścić ze starej energii.Odrestaurowując stare lustro najlepiej jest wymienić środek lub je dobrze oczyścić, ponieważ może mieć w pamięci negatywną energię odbijanej przez długi czas w nim rzeczywistości.


Fot. Adobe stock


Warto się zastanowić nad zasadami feng shui związanymi z lustrem. Odbijając przestrzeń wnętrza możemy mocno poprawić lub zakłócić przepływ energii chi. Lustro wiszące naprzeciwko okna odbijające dużo światła może mieć odwrotny skutek i zaburzać przepływ chi. Z kolei wiszące obok miejsca gdzie jemy posiłki wprowadza oddech i spożywanie posiłków jest przyjemniejsze.


Lustro według feng shui
Lustro feng shui - dobrze powieszone nie powinno ucinać głowy ani ramion w odbiciu. Fot. Adobe stock

Jako konsultant stosuję też w feng shui lustro bagua jako środek zaradczy do odbijania negatywnych zatrutych strzał skierowanych w dom. Jest to specjalne lusterko, którego nie można wieszać w domu i ma zastosowanie tylko w określonych sytuacjach.Dobrze powieszone lustro feng shui
Lustro feng shui - czyste i jasne. Fot. Adobe stock

Lustro w metalowej sześciobocznej ramie dobre w zachodnim i północno zachodnim rejonie domu. Według zasad feng shui lustra nie powinno się wieszać na tylnej ścianie domu.Okrągłe lustro feng shui
Okrągły kształt lustra jest najlepszy do północnego, północno zachodniego i zachodniego rejonu domu. Fot. Adobe stock

Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek), profesjonalnie zajmuję feng shui oraz architekturą wnętrz. Zapraszam do przeczytania również innych postów. Zapraszam do komentowania oraz zadawania pytań dotyczących tematu - lustro feng shui

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez mojej pisemnej zgody jest zabronione. Agnieszka Gajewska

583 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page