top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAgnieszka Gajewska - ekspert feng shui

Fontanna feng shui

Zaktualizowano: 12 cze 2023


Feng znaczy wiatr (kierunek) a shui znaczy woda, a w dosłownym znaczeniu - kierunek wody. Woda jest najważniejszym czynnikiem w feng shui ponieważ jest nośnikiem energii. Woda może być w przepływie jak rzeka lub obecna jak fontanna lub zbiornik wodny. W feng shui bardzo ważne jest żeby woda była czysta, bo inaczej jest nośnikiem negatywnej energii. Nie powinna też za szybko płynąć a mieć łagodny przepływ w stosunku do domu.


Fontanna feng shui
Fontanna feng shui - woda jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na dom. Fot. Adobe stock

Jeśli na działce płynie woda np. strumień lub rzeka to dom staje się "niewolnikiem" tej wody i dobrze jest go względem wody ustawić. Co znaczy odpowiednio ustawić? Na kompasie można wyróżnić 24 kierunki w które może być skierowany dom. Dla każdego skierowania domu są dobre i złe kierunki i rejony dla wody. Dobrze płynąca woda względem domu ma wpływ na sukces materialny mieszkańców. a jeśli źle to wywołuje negatywne skutki.


fontanna feng shui i czysta woda
Fontanna feng shui - powinna płynąć czysta woda. Fot. Adobe stock

Przy analizie feng shui domu zawsze sprawdzam najlepsze miejsce na wodę. Fontanna Feng shui - woda powinna płynąć w odpowiednim kierunku i być w dobrym dla domu rejonie.




W feng shui bardzo ważne jest dobre zaplanowanie planu domu na działce z wodą. Jeśli na działce nie ma naturalnie występującej wody można zainstalować poprawiającą feng shui fontannę lub oczko wodne. Woda najskuteczniej działa przed wejściem do domu. Kierunek wody w zbiorniku wodnym powinien być w stronę drzwi, a nie odpływać od domu. Fontanna feng shui przez ruch i uspokajający dźwięk pluskania wody ma pozytywny wpływ. Podczas działania pompy wody w fontannie nie powinny być słyszalne nieprzyjemne dźwięki lub wibracje.


Fontanna feng shui w ogrodzie
Ogród feng shui to wybór korzystnych miejsc i kierunków wody w otoczeniu domu. Fot. Adobe stock

Ogród feng shui to jeden z ważniejszych etapów w konsultacji. Otoczenie domu to 80% wpływu feng shui. Woda w najbliższej okolicy domu ma silny wpływ na życie mieszkańców. Bardzo dobrym sposobem na poprawienie dobrobytu jest ustawienie fontanny w korzystnym miejscu. Fontanna nie powinna być dominująca a proporcjonalna do wielkości budynku. Analizując feng shui miejsca odpływ wody jest najważniejszy.



woda feng shui fontanna
Fontanna feng shui w ogrodzie to zadbane otoczenie zbiornika i spokojnie napływająca woda. Fot. Adobe stock

Zadbane otoczenie zbiornika ma duże znaczenie. Estetyczne i przyjemne w odbiorze miejsca mają lepsze feng shui, bo dają pozytywne wrażenia. Zadbaj o wykończenie fontanny lub oczka wodnego. Roślinność wokół zbiornika oraz pływające ryby dodadzą życia i ruchu a ruch to energia. Pamiętaj, że przylatujące do wody ptaki i owady to również dobre feng shui. Dodatkowo stwarzając pozytywne miejsce wprowadzasz harmonię i masz duży wpływ na ekosystem.



Feng shui woda w ogrodzie
Feng shui woda w ogrodzie ma duży znaczenie. Fot. Adobe stock

Oprócz względów wizualnych oraz praktycznych fontanny feng shui przylatujące do wody ptaki i owady również poprawią feng shui miejsca.




A teraz trochę trudniej :) Dobierając kształt fontanny feng shui i materiał z jakiego jest wykonana trzeba się zastanowić. Dobierz fontannę do rejonu na kompasie względem domu według zasad żywiołów np. w rejonie metalu lub wody wybierz fontannę w kształcie kuli a jeszcze lepiej kuli z metalu. Dla rejonu drzewa może być z trzech lub czterech pionowych i wyższych elementów, a do rejonu ziemi wybierz fontannę z kamienia.



Kamienna fontanna feng shui w ogrodzie
Ogród feng shui to też wybór korzystnych miejsc na wodę - kamienna fontanna feng shui. Fot. Adobe stock


fontanna feng shui dla rejonu wschodniego lub południowo wschodniego domu
Fontanna feng shui dla rejonu E lub SE ogrodu. Fot. Adobe stock

Dobierz fontannę kształtem, materiałem i kolorem do rejonu domu lub ogrodu na kompasie. Fontanna feng shui powinna być proporcjonalna do wielkości domu.



Trochę bardziej skomplikowane ale bardzo skuteczne w przyciąganiu sukcesu materialnego jest zastosowanie techniki feng shui Wędrującej gwiazdy. W tej technice w analizie feng shui wyliczam na podstawie roku budowy i skierowania domu gdzie są najkorzystniejsze gwiazdy wody i tam proponuję ustawić fontannę.



woda feng shui fontanna
Fontanna feng shui w ogrodzie to czysta woda i zadbana zdrowa roślinność. Fot. Adobe stock

Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek). Jestem mistrzem praktyki feng shui oraz architektem wnętrz. Zapraszam do przeczytania również innych postów tego bloga.

Zapraszam do komentowania oraz zadawania pytań dotyczących tematu - fontanna feng shui

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez mojej pisemnej zgody jest zabronione. Agnieszka Gajewska

413 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Feng shui domu

Comentários


bottom of page